Fryzury półdługie a kształt twarzy

Fryzura półdługa to w wielu przypadkach ponadczasowa stylizacja. Co trzeba o niej wiedzieć?
Fryzury półdługie a kształt twarzy
Ten tekst przeczytasz w

Masz ochotę na metamorfozę swojego wizerunku i chcesz zaszaleć z półdługimi włosami? Pewnie od razu pojawia się w twojej głowie pytanie: jakie fryzury półdługie są teraz modne? Pomimo tego, że z każdym sezonem zmieniają się trendy i jedna fryzura staje się bardziej modna niż inna, zawsze najlepiej będziesz wyglądać w tej, która idealnie pasuje do kształtu twojej twarzy. Jak ją dobrać? Sprawdź.

Jak prawidłowo zmierzyć swoją twarz?

Zanim określisz, jaki masz kształt twarzy, najpierw wykonaj odpowiednie pomiary. Zacznij od czoła. Za pomocą centymetra zmierz czoło od linii włosów z jednej do drugiej strony twarzy. Pamiętaj, aby umieścić miarkę w najszerszym miejscu. Następnie zmierz kości policzkowe. Zacznij mierzyć tuż za zewnętrznym kącikiem jednego oka i rozciągnij centymetr przez grzbiet nosa do zewnętrznego kącika drugiego oka. Miarka powinna być ułożona prosto i tuż nad kością policzkową. Na koniec ustal długość twarzy. Jeden koniec miarki umieść na czole na środku linii włosów i pociągnij ją w dół, aż dotknie czubka podbródka. Przy prawidłowym użyciu centymetr powinien przechodzić bezpośrednio nad nosem.

Jak poznać kształt swojej twarzy?

Okrągła, owalna, kanciasta itd. – forma twojej twarzy może decydować o tym, jaka fryzura naprawdę ci pasuje. Jakie charakterystyczne cechy definiują te najpopularniejsze kształty?

Okrągły kształt twarzy

Masz twarz okrągłą, jeśli twoje kości policzkowe i długość twarzy mają podobne wymiary. Policzki są większe niż twoje czoło i szczęka, które również mają podobne rozmiary. Żuchwa tworzy gładki, mało wyraźny zarys. Najważniejszą cechą tego kształtu twarzy jest to, że jej kontury są bardzo miękkie i kobiece, a podbródek mocno zaokrąglony.

Podsumowując, okrągły kształt twarzy to:

 • te same wymiary ma długość mierzona od góry do dołu oraz szerokość kości policzkowych,
 • czoło i szczęka są tej samej wielkości, ale są mniejsze niż długość twarzy i kości policzkowych.

Kwadratowy kształt twarzy

Jeśli wszystkie pomiary są dość podobne, masz twarz kwadratową. Kąt żuchwy jest raczej ostry niż zaokrąglony. Obszar podbródka jest tylko nieznacznie nachylony i ma minimalną krzywiznę.
Podsumowując, kwadratowy kształt twarzy ma:

 • podobne wymiary w każdej płaszczyźnie,
 • ostrą szczękę,
 • brodę z minimalną krzywizną.

Owalny kształt twarzy

W przypadku owalnego kształtu długość twojej twarzy jest większa niż szerokość twoich kości policzkowych, a czoło jest szersze niż linia żuchwy. Kąt żuchwy jest raczej bardziej zaokrąglony niż ostry. Ten kształt twarzy jest porównywalny do kształtu kwadratu, ale jej krawędzie są znacznie gładsze, a ogólny zarys wygląda bardzo harmonijnie. Dolna połowa twarzy jest nieco dłuższa niż górna.

Podsumowując, owalny kształt twarzy ma:

 • długość twarzy większą niż szerokość kości policzkowych,
 • czoło szersze niż linia żuchwy,
 • kąt żuchwy jest raczej zaokrąglony niż ostry.

Trójkątny kształt twarzy

Jeżeli twoja linia szczęki jest większa niż kości policzkowe, które są szersze niż czoło, masz trójkątną twarz. 

Twarz w kształcie rombu

Twoja twarz przybiera kształt diamentu lub inaczej rombu, kiedy masz spiczasty podbródek, a kości policzkowe są najszerszą i najbardziej wydatną częścią twojej twarzy. Od razu w oczy rzucają się twoje kości policzkowe, a najmniej szczęka.

Twarz w kształcie serca

Charakterystyczną cechą twarzy w kształcie serca jest spiczasta i dość wąska broda oraz szerokie czoło, które jest najszerszą jej częścią. Czasami osoby o tym kształcie twarzy mają również spiczastą linię włosów. W porównaniu z owalną twarzą kości policzkowe są położone wyżej.

Dlaczego warto wybrać półdługie fryzury?

Włosy są twoja codzienną wizytówką, więc modne uczesanie i dobrze dobrana fryzura powinny być twoim priorytetem. Istnieje wiele stylów do wyboru, ale wszechstronność i niepowtarzalny wygląd fryzur średniej długości sprawiają, że są one jedną z najlepszych opcji wyboru. Nie za krótkie i nie za długie, eleganckie fryzury średniej długości dla kobiet są idealne na każdą okazję: do pracy, na co dzień, na wielkie wyjście itd.
Jakie są charakterystyczne cechy półdługich fryzur i dlaczego warto je wybrać?

 • Mianem włosów średniej długości zazwyczaj określa się te, które sięgają od brody do ramion.
 • Półdługie pasma to świetny sposób na zwiększenie objętości włosów i tworzenie stylowych stylizacji.
 • Mają na tyle odpowiednią długość, że można z nich zrobić wiele różnych fryzur: upięcia, koki, kucyki, warkocze, delikatne fale, mocne loki lub po prostu pozostawić gładkie.
 • Średniej długości włosy można wycieniować lub stworzyć z nich fryzury półkrótkie z grzywką.
 • Są odpowiednie dla każdego rodzaju włosów. Nawet jeśli masz cienkie pasma, możesz zrobić wiele ciekawych fryzur średniej długości. Wystarczy odpowiednio zadbać i nałożyć na włosy dobrej jakości produkty do stylizacji, które zwiększą ich objętość.

Fryzury na półdługie włosy a kształt twarzy

Modna fryzura na półdługie włosy powinna uwzględniać rodzaj kształtu twojej twarzy.

Odpowiednia fryzura dla owalnej twarzy

Przyjęto, że najłatwiej z doborem uczesania mają owalne twarze z nieco węższą szczękę w porównaniu z czołem. Kości policzkowe są zwykle wysokie. Jeśli masz owalną twarz, masz szczęście, ponieważ prawie każde fryzury półdługie będą ci odpowiadać. Wybierz przedłużony bob, w którym półdługie włosy pozwolą ci na ich upięcie i również będą wyglądać świetnie.  Jeśli masz dość długą twarz, bardzo dobrze sprawdzą się włosy cieniowane do ramion lub dłuższe z subtelnymi warstwami.

Jeśli chodzi o grzywkę dla owalnej twarzy, rozważ długie, cieniowane grzywki, które są delikatnie przesunięte na bok. Jedyną rzeczą, której musisz unikać, jest długa prosta fryzura, która ma tylko jedną długość. Te fryzury przyciągają wzrok w dół, więc niepotrzebnie dodatkowo wydłużają twarz.  Gdy zdecydujesz się na cięcie o jednej długości, zrób przedziałek na boku, aby nadać im asymetryczny wygląd.

Najlepsze fryzury na okrągłą twarz

Fryzury dla grubych twarzy powinny je optycznie wysmuklać. Przy bardziej zaokrąglonych twarzach, zwłaszcza na kościach policzkowych i podbródku, chodzi o wydłużenie twarzy. Z tego powodu postaw raczej na fryzury półkrótkie cieniowane. Im mniej objętości, tym lepiej. Mogą być warstwowe lub całkowicie proste. Długie warstwy dają uczucie wydłużenia. Staraj się unikać objętości po bokach, ponieważ tworzą wrażenie większej szerokości.

Twarz kwadratowa lub kanciasta i właściwe uczesanie

Możesz sprawić, że twoja twarz będzie wyglądać okrąglej, jeśli wybierzesz fryzury półdługie z grzywką na bok. Takie boczne grzywki są zwykle dłuższe na końcach i krótsze na środku. Aby zmiękczyć kość szczękową, wybierz cieniowane cięcie z warstwami skierowanymi do wewnątrz. Półdługie włosy przy kwadratowej twarzy dobrze wyglądają także z miękkimi falami Unikaj prostych, zbyt krótkich fryzur i prostych grzywek.

Modne fryzury – włosy półdługie dla twarzy w kształcie rombu

Tzw. diamentowe twarze świetnie wyglądają z cieniowanymi pasmami, które sięgają do podbródka, ponieważ dodają objętości na dole twarzy. Unikaj fryzur z dużą objętością po bokach. Jeśli masz kręcone włosy, przycinaj je mniej więcej co sześć tygodni, aby nieco zmniejszyć ich gęstość.

Najlepsze cięcie dla trójkątnej twarzy

Jeśli masz prostokątną twarz, twoim celem jest złagodzenie rysów miękkimi warstwowymi cięciami, romantycznymi falami lub lokami, zaokrąglonymi grzywkami lub cieniowaniem. Nie polecamy zbyt długich fryzur. Warto postawić na warstwową grzywkę, aby zmiękczyć rysy. Pamiętaj, aby kończyła się wokół oczu lub kości policzkowych.

Właściwe fryzury na półdługich włosach przy twarzy w kształcie serca

Celem odpowiedniej fryzury jest zrównoważenie twarzy, zwężenie górnej części, aby zmiękczyć ostrość kości policzkowych i nadać brodzie objętości. Noszenie półdługich włosów jest dobrym pomysłem, o ile są dłuższe od linii szczęki. Zapomnij o krótkich fryzurach, ponieważ dodają większej objętości górnej połowie twarzy, co jest dokładnie odwrotnością tego, co powinnaś osiągnąć. Do twarzy w kształcie serca pasuje grubsza, uczesana na bok grzywka.
Pamiętaj, że odpowiednio dobrana fryzura do kształtu twarzy sprawi, że będziesz wyglądać wspaniale!


To również Cię zainteresuje
6 najmodniejszych fryzur na co dzień
Jak pozbyć się hemoroidów?
REKLAMA
Klawiatura przewodowa Dell KB522 Czarna multimedialna Poleasingowy
Rodzaje miodów
REKLAMA
Klawiatura przewodowa Dell KB522 Czarna multimedialna Poleasingowy
Jak pozbyć się rybików cukrowych?
Sińce pod oczami - jak się ich pozbyć?
Ratowanie zalanej klawiatury
Morsowanie - zalecenia i korzyści
Sposoby na zajady
Objawy menopauzy
Data produkcji opony - jak sprawdzić?