Microblading - co to jest? Na czym polega?

Microblading potrafi odmienić wygląd brwi. Na czym to polega?
Microblading - co to jest? Na czym polega?
Ten tekst przeczytasz w

Niewiele jest osób, które mają naturalnie piękne brwi o idealnym kształcie. Najczęściej wymagają one stylizacji i przyciemnienia lub zagęszczenia za pomocą kredki czy też specjalnych cieni do brwi. Alternatywą dla codziennego wykonywania makijażu może być jednak microblading. 

Microblading - na czym to polega?

Microblading to nowoczesna technika makijażu permanentnego, dzięki której można całkowicie odtworzyć brwi lub tylko zagęścić i poprawić kształt swoich własnych. Jest to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu osiągamy bardzo naturalny efekt, zupełnie różny od tego, jaki dawał makijaż permanentny jeszcze kilkanaście lat temu. W tej technice linergista, czyli specjalista od makijażu permanentnego, rysuje pojedyncze włoski na skórze, tak by wyglądały jak prawdziwe. Zabieg wykonywany jest za pomocą mikroostrza, dzięki czemu kreseczki są bardzo cienkie i do złudzenia przypominają naturalne włosy. Microblading wymaga dużej precyzji i cierpliwości, jednak jego efekty bywają spektakularne. Trzeba jednak liczyć się z tym, że dla optymalnego rezultatu potrzebne są dwa zabiegi pigmentacji przeprowadzane w odstępie kilku tygodni.

Microblading - jakie efekty?

Do wykonywania microbladingu używa się z reguły tuszu, który jak najbardziej przypomina kolorystycznie barwę naturalnych włosów. Sam zabieg bowiem służy przede wszystkim do zagęszczania brwi i nadawania im pożądanego kształtu. Można użyć nieco ciemniejszego tuszu, by delikatnie przyciemnić łuki, jednak powinniśmy trzymać się zbliżonych odcieni do naturalnej barwy włosów, by utrzymywać możliwie naturalny efekt, bo to właśnie jest istotą microbladingu. 

Dzięki temu zabiegowi można jednak także częściowo lub całkowicie zrekonstruować brwi. Jest to przydatne dla osób, którym włoski nie rosną w danym miejscu przez bliznę lub które straciły brwi w wyniku choroby. W tym przypadku doświadczony linergista również jest w stanie uzyskać bardzo naturalny efekt, a tatuaż do złudzenia będzie przypominał naturalne włoski. Warto jednak wiedzieć, że microbladingu nie można wykonywać przy aktywnej chorobie nowotworowej.

Przygotowanie do zabiegu microbladingu

Do microbladingu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Należy tylko pamiętać, by na miesiąc przed zabiegiem nie nakładać henny ani nie regulować brwi. Pozwoli to uniknąć podrażnień skóry i dokładnie określić, jaki jest naturalny kolor włosków, by prawidłowo dobrać odcień tuszu. Oprócz tego warto też przez te kilka tygodni nawilżać skórę, by była w jak najlepszej kondycji. Na dzień przed zabiegiem nie powinniśmy za to pić alkoholu ani przyjmować leków rozrzedzających krew. W dniu zabiegu nie powinniśmy nakładać na skórę kremów ani innych kosmetyków.

Jak wygląda zabieg microbladingu?

Pierwszym etapem zabiegu jest wybór odpowiedniego odcienia tuszu oraz długości i kształtu brwi. Linergistka rysuje pożądany kontur na skórze i konsultuje go z klientką, wprowadzając ewentualne poprawki do pierwotnego założenia. Dopiero gdy projekt zostanie zaakceptowany, specjalistka znieczula skórę specjalną maścią i przystępuje do wprowadzania barwnika. Miejsce można wielokrotnie znieczulać podczas zabiegu, dlatego nawet jeśli trwa on długo, nie powinien być bolesny. 

Pielęgnacja po zabiegu microbladingu

Po samym zabiegu skóra będzie wrażliwa, zaczerwieniona, a nawet nieco opuchnięta. Dlatego bardzo ważne jest, żeby dodatkowo nie podrażniać jej kosmetykami, a najlepiej również jej nie dotykać ani nie wystawiać na działanie promieni słonecznych. Po kilku dniach od zabiegu na skórze mogą pojawić się strupki, których pod żadnym pozorem nie należy zdrapywać. Taką wzmożoną ostrożność trzeba wykazywać przez mniej więcej tydzień. Podczas tego okresu należy ściśle stosować się do zaleceń specjalisty, który wykonał zabieg, i stosować na skórze wyłącznie preparaty, które polecił. Po około 7 dniach możemy powoli wrócić do normalnych praktyk pielęgnacyjnych, jednak warto przez kolejnych kilka tygodni powstrzymać się od chodzenia na basen czy saunę. 

Po 4 do 8 tygodni powinniśmy umówić się na drugą pigmentację. Z reguły jest ona wliczona w cenę, a jej termin ustala się już podczas pierwszego zabiegu. Druga wizyta u specjalisty ma na celu ewentualne wyrównanie kształtu brwi i uzupełnienie pigmentu i dopiero po niej można w pełni ocenić efekty microbladingu. Oczywiście jednak nie od razu. Po drugim zabiegu również trzeba odczekać do wstępnego wygojenia, by rezultat był w pełni widoczny. Warto też wiedzieć, że pigment blednie po kilku dniach od zabiegu nawet o 30-40%, więc jeśli po microbladingu brwi są nieco zbyt ciemne, nie ma potrzeby panikować - wystarczy odczekać tydzień, a tusz się rozjaśni. 

Ile kosztuje microblading?

Microblading nie należy do tanich zabiegów - jego ceny wahają się od około 800 do 1200 zł. Cena ta obejmuje najczęściej obie wizyty, jednak przed wykupieniem usługi warto się upewnić w tej kwestii. Oczywiście można też znaleźć osoby, które wykonają microblading nieco taniej, jednak warto ostrożnie podchodzić do wszelkich takich promocji i dokładnie sprawdzać kompetencje osób wykonujących zabieg. Najlepiej korzystać wyłącznie z usług renomowanych studiów, które mają doświadczonych pracowników i sterylne warunki, a dodatkowo cieszą się zaufaniem swoich klientów.

Microblading - jak długo widać efekty?

Efekty stylizacji brwi poprzez microblading utrzymują się z reguły mniej więcej przez dwa lata, choć oczywiście czas ten może się wydłużyć lub skrócić pod wpływem wielu indywidualnych czynników. Najczęściej jednak po około roku od zabiegu tusz zaczyna blednąć i należy umówić się do specjalisty na dopigmentowanie.

Microblading - przeciwwskazania

Microbladingu nie można przeprowadzać u osób, które:

  • mają aktywną opryszczkę,
  • mają aktywną chorobę nowotworową,
  • są bezpośrednio po chemioterapii,
  • biorą antybiotyki,
  • chorują na łuszczycę,
  • przyjmują leki rozrzedzające krew,
  • mają obecnie infekcję wirusową, bakteryjną lub grzybiczą,
  • są w ciąży,
  • karmią piersią.

To również Cię zainteresuje
6 najmodniejszych fryzur na co dzień
REKLAMA
Klawiatura przewodowa Dell KB522 Czarna multimedialna Poleasingowy
Jak pozbyć się hemoroidów?
Rodzaje miodów
Jak pozbyć się rybików cukrowych?
Sińce pod oczami - jak się ich pozbyć?
Ratowanie zalanej klawiatury
REKLAMA
Klawiatura przewodowa Dell KB522 Czarna multimedialna Poleasingowy
Morsowanie - zalecenia i korzyści
Sposoby na zajady
Objawy menopauzy
Data produkcji opony - jak sprawdzić?